Εγκαταστάσεις

Εκτός από τις αίθουσες των τάξεων, το σχολείο μας διαθέτει μία ευρύχωρη αίθουσα πολλαπλών χρήσεων, ξεχωριστό χώρο για τη βιβλιοθήκη μας, αίθουσα των υπολογιστών που μπορεί να φιλοξενήσει μια τάξη, γραφεία διεύθυνσης, δασκάλων και άλλους βοηθητικούς χώρους.

Μία από τις τάξεις μας

Το σχολείο είχε κατασκευαστεί αρχικά για να λειτουργεί ως 6/θέσιο. Σήμερα έχει φτάσει αισίως τα 12 τμήματα και αρκετοί βοηθητικοί χώροι έχουν μετατραπεί σε αίθουσες φτάνοντας έτσι στο μέγιστο όριο φιλοξενίας μαθητών.

Η αίθουσα υπολογιστών και η βιβλιοθήκη μας

Η αίθουσα υπολογιστών διαθέτει 10 υπολογιστές και σύνδεση internet με το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο. Πολλές φορές μαθαίνουμε παίζοντας εδώ. Η δανειστική μας βιβλιοθήκη έχει πάνω από 1000 τίτλους βιβλίων και συνέχεια εμπλουτίζεται.

Εξωτερική όψη

Το κτίριο στο βάθος είναι η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων και χτίστηκε αργότερα. Αυτό που βρίσκεται σε πρώτο πλάνο είναι το αρχικό κτίριο όπου στεγάζονται οι αίθουσες και οι υπόλοιποι χώροι του σχολείου.